TEL: 558 649 751

25 květen

Nový Peugeot 3008

Nový Peugeot 3008 je konečně odhalen. Tento dlouho očekávaný vůz, rozšiřuje trh SUV – segment C, což je kategorie vozů, které zažívají po celém světě ohromný rozmach.

Vůz je určen pro náročnou klientelu, která se chce odlišit a objevit nové zážitky z jízdy. Nové SUV Peugeot 3008 se hodlá již od počátku prosadit jako důležitý zástupce segmentu. K tomu mu má napomoci velkolepý Peugeot i-Cockpit® nejnovější generace, mimořádně zdařilý design, optimalizovaná účinnost celé architektury vozu či high-tech výbava. Jde o prvního zástupce nové řady SUV značky Peugeot, jejímž bude celosvětovým symbolem. 

Peugeot 3008


Nový Peugeot 3008 se chystá prosadit v segmentu C SUV

Trh SUV je již několik let ve všech kategoriích na vzestupu. Segment C byl vždy největší a nejrozmanitější. V rámci něho se v Evropě od roku 2009, kdy se na trhu objevila první generace Peugeot 3008, zvýšily prodeje 2,5krát.V současnosti v Evropě v součtu všech segmentů dohromady patří každý 10. vůz do rodiny SUV.

SUV je skutečným ztělesněním moderního automobilu, je majestátní, technologický, vzbuzuje emoce a osobní potěšení. SUV zdůrazňuje status svého majitele a nabízí hodnoty, které jsou v souladu s dobou. Představuje nejen realizaci snahy po osobním projevu, ale také chuť ukázat vlastní úspěch. Demonstruje rovněž touhu po cestování a nových zážitcích, i když tato představa terénního auta, které se vydává do divočiny, patří spíše do světa fantazie. Dnešní řidiči totiž od svého vozu očekávají především to, že jim obohatí zážitek z jízdy, že se čas strávený za volantem, který je dnes příliš často vnímaný jako nezbytná všední záležitost, promění v čas plný zážitků, emocí a sdílení. Že interakce s vozem bude intuitivní a probouzející smysly, jako by auto chápalo potřeby posádky a bylo schopné se jim přizpůsobit. A že nabídne příjemný interiér, který půjde upravit na míru a bude stejně pohodlný jako vlastní domov. A jaký vůz splňuje tato přání nejlépe? „Sport Utility Vehicle“, SUV, které již překročily hranice svého pojmenování a budují si vlastní svět.

Výrobci po celém světě reagovali na poptávku a nyní je k dispozici nepřeberné množství modelů SUV. Zážitek z jízdy ve vozech SUV je však málokdy na úrovni očekávání. Výzva, která stojí před značkou Peugeot, je tak obrovská: jde nejen o to, začlenit všechny principy segmentu, ale zejména nabídnout homogenní, moderní, elegantní a inteligentní celek.

Značka hodlá s novým vozem Peugeot 3008 zakotvit v segmentu C SUV a přinést sem žádaný produkt odpovídající její strategii přesunu k luxusnějším vozům, při jehož koncepci využila to nejlepší ze svého know-how. Pohyb směrem k vyšším kategoriím se konkretizuje především sériově montovaným uspořádáním interiéru Peugeot i-Cockpit®.

Peugeot 3008

Dech beroucí styl interiéru

Sednout si do nového SUV Peugeot 3008 je jako vstoupit do nového, překvapivého, originálního a luxusního světa. Pohled okamžitě upoutá úžasná, téměř futuristická palubní deska. Tento velmi technologický soubor je součástí nejnovější generace systému Peugeot i-Cockpit®, který zcela převrátil zažité principy místa řidiče. Vše působí přizpůsobeno prožitku a koncentraci řidiče.

Volant je ještě kompaktnější. Získal nový tvar se dvěma ploškami pro lepší uchopení. Díky jeho malému tvaru se zvětšilo zorné pole řidiče a uvolnilo se místo pro nohy. Velká pozornost byla věnována výběru materiálu a péči o detail. Volant je od 2. stupně výbavy potažen plnohodnotnou kůží, jsou do něj zabudovány chromované saténové a černě lakované prvky. To vše mu dodává kvalitnější a atraktivnější vzhled.

Velký 8" dotykový displej je jako tablet umístěný uprostřed palubní desky. Používá kapacitní technologii pro rychlejší reakceschopnost a větší uživatelskou praktičnost. Sériově je doplněn šesti „klavírními klávesami“ – velmi elegantními páčkovými přepínači poskytujícími přímý a trvalý přístup k hlavním funkcím: rádio, klimatizace, navigace, parametry vozu, telefon a mobilní aplikace.

peugeot 3008 4

Vyvýšený přístrojový panel nabízí již v základní verzi obrazovku 12,3’’ s vysokým rozlišením a futuristickou grafikou. Lze ho kompletně nakonfigurovat a upravit podle přání a nabízí vše, co si řidič přeje mít v zorném poli. K dispozici je pět různých režimů zobrazení (přístup k nim je přes ovladač na volantu), pomocí kterých si řidič může navolit přístroj podle libosti. Na dotykovém displeji si může nakonfigurovat režim „Osobní“ a zobrazit velkou škálu informací: pokyny z navigace, podpůrné prvky řízení, parametry motoru, palubní počítač, informace o jízdě atd. Vzhled každé konfigurace podtrhuje bohatá animace, která je pastvou pro oči.

Vývoj systému Peugeot i-Cockpit® zde však nekončí. Vzhledem k tomu, že jednou ze základních hodnot značky Peugeot jsou emoce, posunuly se smyslové hranice ještě dále. Nové SUV Peugeot 3008 tak jednoduchým stisknutím speciálního vypínače – umístěného vedle páčkových přepínačů – umožňuje zapnout systém i-Cockpit® Amplify, který funguje jako skutečný „dirigent“, jenž dokáže zlepšit zážitek z jízdy.

K zážitkům na palubě přispívá i bohatě vybavený interiér, který ještě více zintenzivňuje úroveň kvality a modernost interiéru. Materiály prošly pečlivým výběrem a jejich zpracování je nekompromisní. Najdeme zde kůži, řadu saténově chromovaných prvků, velké karbonové nebo textilní ozdobné plochy… Textilie inspirované stylem „home design“ se objevují na dveřních panelech, stropě, sloupcích čelního skla a dokonce na místech, kde se v automobilech běžně nevyskytují, jako je lišta palubní desky… Celek je velmi moderní a příjemný.

Inspirující design exteriéru

Design interiéru nového Peugeotu 3008 je na trhu jedinečný. Koncepce je velmi zdařilá, kvalita provedení vysoká a technologie ve voze velice slibné.
Pocit z interiéru je přenesen i vně vozu. Nový Peugeot 3008 je nápadný a překvapuje silou svého charakteru. Účinek je intenzivní, jasný a samozřejmý: jde o SUV. Nový Peugeot 3008 nabízí všechny vlastnosti, které k tomuto typu vozu patří:
- Vertikální přední maska,
- Dlouhá plochá kapota,
- Vyšší linie karoserie,
- Široké ochranné lišty (nárazníky, podběhy kol, prahy dveří),
- Velká kola,
- Větší světlá výška,
- Profilované střešní lišty.

Vynikající zážitek z jízdy…

Pověst značky Peugeot, pokud jde o zážitek z jízdy, je již dobře zavedená, dovednost vývojových inženýrů značky spočívá ve schopnosti neustále přicházet s vozy umožňujícími nejpříjemnější řízení na trhu. V případě SUV však není úkol malý: větší světlá výška, zvýšené těžiště i pozice při řízení, … V této kategorii vozů je volba stylu často na úkor řízení.
V tomto případě však pocítíte kouzlo hned od začátku. Jízdní vlastnosti jsou dokonalé, řízení je přesné, pocit mrštnosti a bezpečnosti, všechno je tak, jak má být. Jde o výsledek dlouholetých zkušeností a nejefektivnějších moderních technologií.

Nový Peugeot 3008 dosahuje díky nové platformě EMP2 a uznávaným dynamickým vlastnostem rovnováhy mezi komfortem a jízdní stabilitou, jaké se v segmentu C SUV nevidí. Nápravový systém je vhodný pro každý motor, výsledkem je jízda odpovídající reputaci značky. Platforma rovněž přispívá k dalšímu snižování hmotnosti, tedy k nižší spotřebě, lepší pasivní bezpečnosti a vyšším výkonům.

Nový Peugeot 3008 je skutečné SUV, a jako každé správné SUV je schopný vyjet do terénu. K tomu mu napomáhá především Advanced Grip Control. Tento systém posílené mobility nabízí:
- vylepšený protiprokluzový systém s pěti režimy (Standard, Sníh, Bláto, Písek, ESP OFF), které se přepínají pomocí ovladače na středové konzole;
- speciální pneumatiky 18’’ M+S (Mud & Snow);
- Hill Assist Descent Control (HADC), nová funkce pomáhá při jízdě ze svahu. Díky ní má řidič dokonalou kontrolu nad vozem a jeho dráhou na strmém svahu. Inovace systému spočívá v tom, že dokáže udržet vůz při velmi nízké rychlosti (3 km/hod) a dodává kontrolu a bezpečí ve všech rizikových situacích. Tato funkce se spouští speciálním tlačítkem na středové konzole.

Nový Peugeot 3008

Řidič i posádka si tak mohou jízdu užívat. I ty nejkratší a každodenní cesty jsou bohatší o nové zážitky. Nový Peugeot představuje pozvání k cestě v prvotřídních podmínkách, které zajišťuje dokonalá akustická izolace a řada prvků komfortní výbavy, ve většině případů přesahující standardy trhu:
- přední obepínající sedadla vybavená za příplatek pneumatickým masážním systémem s 8 kapsami;
- velká panoramatická otevíratelná střecha s protisluneční clonou a světelnými lištami;
- Hi-Fi systém Premium FOCAL® od významného francouzského výrobce audio systémů.

Peugeot tak v exkluzivní spolupráci s luxusní značkou FOCAL® nabízí jako první na světě ve voze továrně zabudovaný Hi-Fi systém s technologií FOCAL®.

Balíček Peugeot Connect ještě více rozšiřuje možnosti nových technologií, a to hned ve třech oblastech: navigace, bezpečnost (Peugeot Connect SOS & Assistance) a údržba (služby ke stažení v rámci paketů Peugeot Connect).

Všechny tyto informace jsou řidiči podávány co nejjednodušším a nejintuitivnějším možným způsobem. Rozhraní používaná v novém Peugeotu 3008 umožňují používat tyto funkce v klidu a bezpečí.

Nový Peugeot 3008 bude představen veřejnosti poprvé na pařížském autosalonu 2016 a prodej po celém světě bude zahájen v říjnu.

Číst 5201 krát Naposledy změněno středa, 15 březen 2017 12:41

KONTAKTY

Hodoňovice 203
739 01 Frýdek-Místek

Suvorovova 577
742 42 Nový Jičín

Sledujte nás

PEUGEOT